pope

Diecezja Radomska

XI Tydzień Biblijny oraz III Narodowe Czytanie Pisma Świętego

XI Tydzień Biblijny i Trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego


W dniach 5-11.05.2019 w Kościele w Polsce przeżywać będziemy XI Tydzień Biblijny pod hasłem: "Głosili ewangelię mocą Ducha Swiętego" (1 P 1,12). Nawiązujemy także do Pierwszej Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 roku.

Tydzień Biblijny otworzy Trzecie Narodowe Czytanie Pisma Swiętego, nad którym patronat honorowy sprawuję: J. E. Ks. Abpa Stanisław Gądecki, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, oraz Pan Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów RP. Wspólnie będziemy czytać w naszych kościołach i na lekcjach religii Ewangelię według św. Jana. Uroczystej celebracji Narodowego Czytania Pisma Swiętego w dn. 5 maja o godz. 7.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego będzie przewodniczył J. Em. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz,a na Jasnej Górze o godz. 13ej J. E. Ks. Abp Wacław Depo. Obydwie te uroczystości będą transmitowane na żywo: w TVP 1 i TVP Polonia.

Materiały pomocnicze, plakaty, folder z komentarzami do Ewangelii wg św. Jana, prezentacje multimedialne, Droga Swiatła, sigla wskazujące wiernym teksty czwartej Ewangelii do osobistej lektury i płyta CD  ułatwiające przeprowadzenia Tygodnia Biblijnego i Narodowego Czytania Pism Swiętego w kościołach parafialnych i w szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych rozesłane zostaną - jak w ubiegłych latach - po V Niedzieli Wielkiego Postu.

W imieniu zarządu "Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II"
ks. prof. Henryk Witczyk
przewodniczący

Lublin, 15.03.2019 r.