pope

Diecezja Wrocławska

SŁOWO BLISKO CIEBIE

W trakcie Wielkiego Postu w 2019 r. członkowie wrocławskiej wspólnoty Hallelu Jah poczuli silne wezwanie do zagłębienia się w Słowo Boże i pełniejszego życia Nim. Jak sami mówią „Jesteśmy głęboko przekonani, że z całą gorliwością nasze serca muszą nawrócić się do Słowa Bożego. Musimy znać Pismo Święte nie z fragmentów, ale w całości. Potrzeba, by przebywało  Ono w nas z całym swym bogactwem, stając się źródłem poznania Pana.”

Z tego przekonania zrodziła się inicjatywa „Słowo Blisko Ciebie”, czyli projekt codziennego czytania jednego rozdziału Pisma Świętego. Harmonogram został ułożony na 3 lata, od stycznia 2020 r. do listopada 2023 r. Jednakże w inicjatywę można się włączyć na każdym etapie – istnieje nawet prosta aplikacja, która informuje jaki jest następny krok w tej codziennej wędrówce.

Ciekawym urozmaiceniem, zwłaszcza dla tych, którzy już niejednokrotnie przeczytali wszystkie 73 księgi, są przygotowane prze ks. prof. Mariusza Rosika konferencje wprowadzające do kolejnych części.

Więcej informacji, filmik promocyjny, a nawet przygotowana specjalnie na tę okazję piosenka „Głos” na stronie: http://wspolnota.hallelujah.pl/slowo-blisko-ciebie/

Nie czekaj, już dziś zacznij czytać Dobrą Nowinę!