pope

Diecezja Poznańska

Lectio Divina ze św. Józefem

 

Zapraszamy na lectio divina ze św. Józefem

 

lectio divina

🔸️ Sługa Tajemnicy, czyli jak tworzyć przestrzeń rozwoju.

Lectio divina ze św. Józefem

21-23 kwietnia 2023

Dom Świętego Józefa 
ul. Sióstr Misjonarek 10,
Poznań

Link do zapisów: Lectio divina ze św. Józefem

🔸️ Rozwój człowieka w przestrzeni jego relacji z Bogiem zawsze pozostaje tajemnicą. W tym znaczeniu każdy, kto towarzyszy osobie w jej wzrastaniu, kto wychowuje, prowadzi, formuje, staje się sługą tej tajemnicy. Szczególnym Sługą tajemnicy rozwoju Człowieka był św. Józef. W Ewangelii wg św. Łukasza czytamy, że pod okiem Józefa i Maryi Jezus wzrastał w latach, mądrości i łasce (por. Łk 2, 39-40.52). Skoro tak, to znaczy, że Józef, jako głowa rodziny, stworzył optymalne warunki do tego, aby Jezus mógł się całościowo rozwijać.

🔸️W weekendowej sesji lectio divina, modląc się Słowem Bożym, będziemy poznawać cechy św. Józefa, jako człowieka, ojca i wychowawcy. Będziemy uczyć się od niego, jak samemu się rozwijać, a także jak mądrze towarzyszyć tym, których Pan Bóg nam powierzył.

🔸️ Sesja rozpoczyna się w piątek o godz. 17.30, a kończy w niedzielę obiadem (ok. 13.30). Sobota jest dniem pustyni, przeżywanym w milczeniu. Podczas trwania rekolekcji jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, a także rozmowy z kapłanem lub siostrą zakonną.

🔸 ️Prowadzi: s. Magdalena Wielgus MChR, odpowiedzialna za formację sióstr o profesji czasowej we wspólnocie zakonnej, współpracuje z  Dziełem Biblijnym w Archidiecezji Poznańskiej, towarzyszy uczestnikom rekolekcji lectio divina, organizowanych przez DB Archidiecezji Poznańskiej. Będzie obecny także kapłan z posługą sakramentalną.