pope

Diecezja Poznańska

Kursy Formacji Biblijnej 2023/2024

Dzieło Biblijne w Archidiecezji Poznańskiej zaprasza osoby świeckie i konsekrowane, zainteresowane pogłębieniem wiedzy i duchowości biblijnej na kolejną edycję Kursów Formacji Biblijnej. W roku 2023/2024 odbędą się dwa kursy: Podstawowy Kurs Formacji Biblijnej, adresowany do wszystkich zainteresowanych, oraz Pogłębiony Kurs Formacji Biblijnej, dla absolwentów przynajmniej Podstawowego Kursu. 

Wykłady na Podstawowym Kursie obejmują: Wstęp ogólny do Pisma Świętego (kanon, natchnienie, archeologia i geografia biblijna, Biblia we wspólnocie Kościoła), Stary Testament: Prehistoria biblijna, Nowy Testament: Ewangelie synoptyczne. Słuchacze Pogłębionego Kursu mają wykłady na tematy: Stary Testament: Teologia Wyjścia i Dekalog, Nowy Testament: Teologia św. Pawła, Życie codzienne w czasach Jezusa.

Wykłady będą prowadzone przez ks. Artura Andrzejewskiego, ks. prof. Janusza Nawrota, ks. prof. Piotra Ostańskiego, ks. dra Tomasza Siudę i ks. dra Wojciecha Wasiaka.

Zajęcia odbywają się od października do czerwca, raz w miesiącu, w soboty od 9:15 do 14:05. Terminy sesji w I semestrze kursów: 14 października 2023, 25 listopada 2023, 9 grudnia 2023, 27 stycznia 2024, 17 lutego 2024.

Dostępne są dwie formy uczestnictwa: stacjonarna w budynku parafii p.w. św. Karola Boromeusza w Poznaniu, os. Pod Lipami 100 oraz online poprzez łącze internetowe: dla uczestników Pogłębionego Kursu Formacji Biblijnej na żywo, dla uczestników Podstawowego Kursu będą udostępniane, w Strefie Kursów DB (z hasłem), po wykładach nagrania do odtwarzania w dogodnym terminie w ciągu 30 dni od dnia ich publikacji. Do nagrań wykładów swojego kursu w Strefie Kursów będą mieć dostęp w ciągu 30 dni od ich publikacji wszyscy słuchacze. Opłata 260 zł płatna po rozpoczęciu kursów. Opłata dla członków Dzieła Biblijnego w Archidiecezji Poznańskiej wynosi 210 zł.

Zgłoszenia tylko online poprzez formularz znajdujący pod linkiem: https://forms.gle/6HcmfKgtj3aXPksw7 ewentualnie drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (wówczas przyślemy formularz zgłoszeniowy). 

 

Wardiere Inc. 3