Papirus nr 86 P86

(Kliknij w powyższy obrazek, by przeglądać papirus w wysokiej jakości. Uwaga: Strona INTF działa bardzo [?] powoli, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość przy korzystaniu z niej. Poruszanie się po manuskrypcie umożliwia i ułatwia rozwijalne menu "Liste Catalog" - w zakładce "Pages" mamy dostęp do miniatur wraz z podanymi siglami, które zawiera dana karta.)

Manuskrypt spisany w formie kodeksu, pochodzący z III/IV w. po Chr. Do naszych czasów dotrwała jedynie część jednej karty zawierającej fragmenty z Ewangelii Mateusza (5,13-16.22-25). Badacze manuskryptów (Aland, Comfort) zaliczyli go do grona wczesnych rękopisów Nowego Testamentu. Typ tekstu określony jest jako (proto-)aleksandryjski i zaliczony został do II-ej kategorii świadków tekstu. Rękopis obecnie przechowywany jest w bibliotece Uniwersytetu w Kolonii.


(Powrót do wyboru kategorii)

Jesteś na facebooku? My też! :)

Zapraszamy do dyskusji na naszej facebookowej stronie!


"Scriptura crescit cum legente"
"Pismo rośnie wraz z czytającym je" (św. Grzegorz Wielki)

Każdy rozmiłowany w Słowie Bożym napotyka w Biblii fragmenty, które sprawiają mu trudność w interpretacji. Zachęcamy zatem wszystkich odwiedzających stronę Dzieła Biblijnego do zadawania pytań. Na każde pytanie udzielimy odpowiedzi, a następnie będzie ona opublikowana w sekcji "Pytania do Biblii".

Kliknij TUTAJ, żeby przesłać pytanie.