Papirus nr 91 P91

(Kliknij w powyższy obrazek, by przeglądać papirus w wysokiej jakości. Uwaga: w internecie udostępniony jest jedynie fragment przechowywany w Mediolanie. Ponadto, strona INTF działa bardzo [?] powoli, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość przy korzystaniu z niej. Poruszanie się po manuskrypcie umożliwia i ułatwia rozwijalne menu "Liste Catalog" - w zakładce "Pages" mamy dostęp do miniatur wraz z podanymi siglami, które zawiera dana karta.)

Manuskrypt spisany w formie kodeksu, pochodzący z III w. po Chr. Zachowany fragment przekazuje krótki fragment tekstu Dziejów Apostolskich  (2,30-37; 2,46 - 3,2). Za powstanie manuskryptu odpowiedzialny jest profesjonalny skryba. Typ tekstu określony jest jako aleksandryjski, ale fragmentaryczność tekstu nie pozwala stwierdzić tego z całą pewnością. Rękopis obecnie przechowywany jest w bibliotece Uniwersytetu w Mediolanie oraz w Macquarie University w Sydney.


(Powrót do wyboru kategorii)

Jesteś na facebooku? My też! :)

Zapraszamy do dyskusji na naszej facebookowej stronie!


"Scriptura crescit cum legente"
"Pismo rośnie wraz z czytającym je" (św. Grzegorz Wielki)

Każdy rozmiłowany w Słowie Bożym napotyka w Biblii fragmenty, które sprawiają mu trudność w interpretacji. Zachęcamy zatem wszystkich odwiedzających stronę Dzieła Biblijnego do zadawania pytań. Na każde pytanie udzielimy odpowiedzi, a następnie będzie ona opublikowana w sekcji "Pytania do Biblii".

Kliknij TUTAJ, żeby przesłać pytanie.