Szlak Licyjski zaprasza!

Wszystkich entuzjastów podróżowania i wypraw w góry zapraszamy na wyprawę wzdłuż
f
Szlaku Licyjskiego

The Sunday Times umieścił tę trasę wśród 10 najważniejszych ścieżek do przejścia. „Licyjski Szlak” ciągnie się przez prawie 500 km nad południową linią brzegową Turcji, wiodąc przez setki ważnych z archeologicznego punktu widzenia miejsc. Został on zbadany i oznaczony przez brytyjską podróżniczkę Kate Clow na początku XXI w., łączy miasta Fethiye oraz Antalyę przez różne współczesne miasta, górskie osady oraz zarówno licyjskie oraz rzymskie pozostałości. Rozgłaszana przez zapalonych podróżników i miłośników natury ścieżka oferuje wiele ciekawych miejsc dla zainteresowanych archeologią.

Każdy podróżujący może zachwycić się cudami Konfederacji Licyjskiej, łącznie z odrestaurowanym parlamentem w Patarze, która stanowiła częsty port przesiadkowy w wielu podróżach św. Pawła, miejsce narodzin św. Mikołaja, siedzibę wiecznego ognia na górze Chimera (która zainspirowała mit o nazwanym tak samo potworze) i wieloma innymi ponadczasowymi atrakcjami. Doświadczają spokoju w górach i nad morzem Turcji, podróżnicy natrafić mogą na setki niezbadanych miejsc i dzieląc się swoimi pomysłami oraz zdjęciami z archeologami, będą mogli promować lokalne dziedzictwo.


Słowo ostrzeżenia – ścieżka jest trudną przygodą i wymaga od podróżników przynajmniej podstawowego doświadczenia w chodzeniu po górach. Wiele z miejsc znajdujących się na „Szlaku Licyjskim”, jak np. Myra, Andriake, Patara, Kalkan, Xanthos, zwiedzić można bez potrzeby przepraw górskich. Poniżej zamieszczamy przykładowe zdjęcia ze Szlaku Licyjskiego.


opracował: B. Sokal
na podstawie doniesień prasowych

Jesteś na facebooku? My też! :)


"Scriptura crescit cum legente"
"Pismo rośnie wraz z czytającym je" (św. Grzegorz Wielki)

Każdy rozmiłowany w Słowie Bożym napotyka w Biblii fragmenty, które sprawiają mu trudność w interpretacji. Zachęcamy zatem wszystkich odwiedzających stronę Dzieła Biblijnego do zadawania pytań. Na każde pytanie odpowiedź zostanie udzielona w ciągu około tygodnia, a następnie będzie ona opublikowana w sekcji "Pytania do Biblii".

Kliknij TUTAJ, żeby przesłać pytanie.