Niedziela Biblijna w Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Tydzień Biblijny w Polsce rozpoczyna się Niedzielą Biblijną, która w tym roku przypada 26 kwietnia. Diecezja Bielsko-Żywicka na ten wyjątkowy czas przygotowała sporo wydarzeń
biblijnych. Cały tydzień chcemy przeżyć pod HASŁEM: #LooknijDoPisma

Oto nasze inicjatywy:

 * Filmy promujące czytanie Pisma św. https://youtu.be/EDpKr3DA4mQ
 *  IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego

W niedzielę, 26 kwietnia br. o godz. 15:30 w Bazylice w Bielsku-Białej Hałcnowie odbędzie się wspólne czytanie Ewangelii według świętego Mateusza w ramach IV Narodowego Czytania Pisma Świętego. Niektórzy spośród 28 lektorów będą obecni fizycznie w bazylice, inni włączą się online. Wśród czytających są między innymi: Ksiądz Biskup Roman Pindel, księża pracujący w kurii, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, poseł na Sejm RP Przemysław Drabek, przedstawiciele młodzieży, seniorów oraz różnych zawodów
(nauczyciele, aktorzy, lekarze).

Adres do transmisji:
http://www.parafiahalcnow.pl/a/sanktuarium/kamera/95/

Wprowadzenie do wspólnego czytania i nagrania pierwszych czterech lektorów dostępne są już na YouTube Diecezji Bielsko-Żywieckiej:

 * Wstęp: Bp Roman Pindel – Biskup Bielsko-Żywiecki
https://youtu.be/TPAUJH9ubRo
 *  I rozdział: Bp Roman Pindel – Biskup Bielsko-Żywiecki
https://youtu.be/DXv7yYRqWcc
 *  II rozdział: Ks. Marek Studenski - Wikariusz Generalny Diecezji
Bielsko-Żywieckiej https://youtu.be/0NW2s0qFUwI
 *  III rozdział: Ks. Marcin Suchanek - Dyrektor Domu Księży
Emerytów im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej
https://youtu.be/T6jkdM56OXw
 *  IV rozdział: Ks. Piotr Góra - Sekretarz Biskupa
Bielsko-Żywieckiego https://youtu.be/axTyKL_Y_qw

Nagraniom czterech pierwszych lektorów towarzyszą fragmenty filmu z projektu LUMO https://www.lumoproject.com [1]. LUMO to wizualne opracowanie czterech Ewangelii, przygotowane, aby zainteresować Pismem Świętym. LUMO na YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UCjiDMt6Lm1jYQvSp4BROWVw/about

3. Akcja #LooknijDoPisma

Celem akcji #LooknijDoPisma jest promocja Biblii. Człowiek żyjący Słowem Bożym ma najczęściej swój ulubiony fragment, który go umacnia i daje nadzieję. Inicjatorzy akcji pomyśleli, że warto zebrać takie zdania z Biblii. Uczestnicy #LooknijDoPisma publikują na swoich mediach społecznościowych ulubione cytaty biblijne z dopiskiem:   #LooknijDoPisma.

Ponadto, chcemy stworzyć nową serię obrazków, które ksiądz Biskup rozdaje w czasie spotkań z wiernymi. Będą one zawierały cytaty z Pisma Świętego zamieszczone na tle nawiązujących do nich zdjęć. Jeśli ktoś interesuje się fotografią, może wraz z cytatem przesłać wykonane przez siebie zdjęcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W emailu należy podać swoje imię i nazwę swojej parafii. Z nadesłanych zdjęć i cytatów zostanie przygotowana seria obrazków biblijnych w takim stylu jak przykład poniżej:

Opracował: Ks. Piotr Góra
Sekretarz Biskupa Bielsko-Żywieckiego