pope

Diecezja Radomska

XX. JUBILEUSZOWY KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ CIVITAS CHRISTIANA

XX. JUBILEUSZOWY KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ  CIVITAS CHRISTIANA
Z UDZIAŁEM DZIEŁA BIBLIJNEGO

 

 


We wtorek, 26 kwietnia 2016 r. odbył się w Oratorium Księży Filipinów w Radomiu diecezjalny etap XX. Konkursu Wiedzy Biblijnej „Civitas Christiana”. W radomskim finale uczestniczyło 85 uczniów ze szkół całej diecezji. Poprzedziły go eliminacje szkolne oraz warsztaty biblijne, które poprowadzili dla młodzieży z inicjatywy asystenta kościelnego stowarzyszenia w diecezji radomskiej- ks. mgr. Marcina Rogali, bibliści z Radomia, tj. ks. dr Zbigniew Niemirski oraz ks. dr Jacek Kucharski. Tegoroczna tematyka konkursu przewidywała znajomość Ewangelii według św. Mateusza, Listu do Efezjan oraz Księgi Pieśni nad Pieśniami.

 

 

Po teście obejmującym 45 pytań, który wyłonił siódemkę finalistów, odpowiadali oni na zadawane przez jury konkursowe pytania. Na zaproszenie władz stowarzyszenia z Warszawy, po raz pierwszy jury konkursowemu przewodniczył moderator diecezjalny Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II – ks. dr Jacek Kucharski. Był on również sponsorem nagród, które otrzymała młodzież startująca w konkursie.

 

 

Wszyscy otrzymali również zakładki do Biblii z instrukcją „Jak czytać Pismo Święte”. Zarówno uczestniczący honorowo w pracach jury ks. bp Adam Odzimek oraz asystent kościelny stowarzyszenia ks. Marcin Rogala dziękowali ks. Kucharskiemu oraz Dziełu Biblijnemu za wkład pracy na rzecz Konkursu Wiedzy Biblijnej.  Finał 20. edycji Konkursu Biblijnego zaplanowano na 6 i 7 czerwca w Niepokalanowie. Obok M. Molendy wezmą w nim udział K. Zielińska i Dorota Pajączek.