pope

Diecezja Radomska

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY OBCHODÓW X OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIJNEGO ORAZ DRUGIEGO NARODOWEGO DNIA CZYTANIA PISMA ŚWIĘTEGO

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY

 

OBCHODÓW X OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIJNEGO ORAZ DRUGIEGO NARODOWEGO DNIA CZYTANIA PISMA ŚWIĘTEGO

W dniach od 15 do 21 kwietnia br., we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, przeżywamy X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego hasłem są słowa skierowane do apostołów przez zmartwychwstałego Jezusa: „Weźmijcie Ducha Świętego” (J 20,22).

Tegoroczny Tydzień Biblijny rozpoczyna w niedzielę 15 kwietnia br., drugie Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które swoim przesłaniem: „Weźmijcie Pismo Święte” jak i wybranymi do wspólnotowej lektury tekstami z Listu św. Pawła do Rzymian nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Gorąco zachęcam, aby ten czas zaowocował w nas, indywidualnym  i wspólnotowym pochylaniem się nad Biblią. Niech stanie się on również okazją aby medytując Słowo Boże, dziękować Bogu za sto lat niepodległej Ojczyzny. 

Na przepełnione mocą Ducha Świętego przeżywanie Niedzieli i Tygodnia Biblijnego oraz Drugiego Narodowego Czytania Pisma Świętego indywidualne, w rodzinach, w grupach biblijnych istniejących pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II w naszej diecezji, udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

Biskup Henryk Tomasik