pope

Diecezja Radomska

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY OBCHODÓW XI OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIJNEGO ORAZ TRZECIEGO NARODOWEGO CZYTANIA PISMA ŚWIĘTEGO.

KOMUNIKAT

DOTYCZĄCY OBCHODÓW XI OGÓLNOPOLSKIEGO

TYGODNIA BIBLIJNEGO

ORAZ TRZECIEGO NARODOWEGO CZYTANIA PISMA ŚWIĘTEGO.

 

W dniach: od 5 do 11 maja br., we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny, pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, przeżywamy XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego hasłem są natchnione słowa z Pierwszego Listu św. Piotra Apostoła: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego”.

Tydzień Biblijny rozpoczyna w niedzielę 5 maja br., trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które tak swoim hasłem jak i wybranymi do lektury tekstami z Ewangelii według św. Jana nawiązuje do 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski. Na jej początku Papież wołał na Placu Zwycięstwa w Warszawie do Boga dziejów: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!”.

Gorąco zachęcam, aby ten czas zaowocował naszym odnowionym zapałem do indywidualnego i wspólnotowego pochylania się nad Biblią. Niech lektura Ewangelii czytana w mocy Ducha Świętego daje siłę do składania każdego dnia świadectwa o Chrystusie Zmartwychwstałym.

Na przepełnione obecnością i mocą Ducha Świętego przeżywanie Niedzieli i Tygodnia Biblijnego oraz Trzeciego Narodowego Czytania Pisma Świętego indywidualne, w rodzinach, w grupach biblijnych istniejących pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II w naszej diecezji, udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

Biskup Henryk Tomasik