pope

Diecezja Radomska

PODZIĘKOWANIE MODERATORA

PODZIĘKOWANIE

Drodzy Duszpasterze, Katecheci, Moderatorzy Grup Biblijnych,

w niedzielę 26 stycznia br. z woli papieża Franciszka obchodziliśmy po raz pierwszy w Kościele Powszechnym Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną Listem Apostolskim w formie Motu Proprio „Aperuitillis” z 30 września 2019 r.

Pragnę serdecznie podziękować Wszystkim, którzy zaangażowali się
w Niedzielę Słowa Bożego w diecezjii celebrowali w tym dniu uroczystą intronizację księgi Pisma Świętego, głosili homilie zakorzenione w Biblii, czytali we wspólnotach parafialnych fragmenty natchnionych ksiąg Pisma Świętego, przeżywali w grupach lekturę opartą o LectioDivina. Wreszcie, podjęli indywidualną lekturę wybranych perykop biblijnych.

Uczyńmy wszystko, aby życzeniem papieża Franciszka, dzień poświęcony Biblii nie był (…) „raz w roku”, ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących (…) musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serce pozostanie zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty” (Aperuitillis, n 8).

Diecezjalny Moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II

Ks. Jacek Kucharski