pope

Diecezja Radomska

Informacja o 31 zeszycie Kręgu Biblijnego

INFORMACJA
Drodzy Duszpasterze,  Moderatorzy i Katecheci,


           chciałbym zakomunikować, że Wydawnictwo „Biblos” wydało pod patronatem Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II 31. zeszyt „Kręgu Biblijnego”, który znajduje się już  w naszych wspólnotach parafialnych.

         Zeszyt 31. „Kręgu Biblijnego” składa się z trzech części. Pierwsza część przybliża nam niedzielne ewangelie z czterech ostatnich miesięcy roku. Druga część „Kręgu”  przedstawia postać Mojżesza, wykorzystując do tego najnowsze ustalenia historyków i archeologów biblijnych. Prezentuje też treść i orędzie teologiczne Księgi Barucha (Stary Testament) oraz okoliczności powstania, strukturę i teologię Listu św. Pawła Apostoła do Tytusa (Nowy Testament). Trzecia część ma charakter liturgiczny i ukazuje miejsce słowa Bożego w celebracji Eucharystii.

 
         Do 31. zeszytu „Kręgu Biblijnego” została dołączona płyta DVD z filmem Biblio, Ojczyzno moja. Jest na niej również spotkanie z ojcem Innocenzo Gargano, który opowie o metodzie lectio divina z punktu widzenia mistrza w jej praktykowaniu. 

          31. zeszyt „Kręgu Biblijnego” wydaje się na tyle bogaty, że wszyscy, którzy „pragną czytać Pismo Święte”, powinni znaleźć w nim coś dla siebie. Gorąco do tego zachęcam.


Ks. Jacek Kucharski
Diecezjalny Moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II