Relacja z papieskiego apelu na Michałowie

PAPIESKI APEL UNIWERSYTETU BIBLIJNEO DLA DZIECI

NA RADOMSKIM MICHAŁOWIE

 

Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II. Dzień Papieski obchodzony jest w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym. Hasło tegorocznego XVI Dnia Papieskiego brzmiało: „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”.

Do tradycji naszej szkoły należy włączenie się w obchody ogólnopolskiego Dnia Papieskiego. Społeczność szkolna przeżywała ten dzień w wigilię wspomnienia liturgicznego św. Jana Pawła II 21 października 2016. Uczniowie Publicznej  Szkoły Podstawowej  nr 3 w Radomiu, włączając się w ogólnopolskie obchody, przygotowali montaż słowno-muzyczny pt.: „Bądźcie świadkami  miłosierdzia”. Podczas występu przypomniano nauczanie Papieża zachęcające, by na nowo odkryć prawdę o Bożym miłosierdziu, o Kościele i o miłości św. Jana Pawła II do swojej ojczyzny .

Całość programu przestawili  uczniowie – studenci Uniwersytetu Biblijnego dla Dzieci działającego PSP nr 3 i parafii bł. Annuarity na radomskim osiedlu Michałów. Program przegotowali: pani katechetka mgr Agnieszka Machnio, nauczyciel muzyki pani Beata Krzysiek i ks. mgr Michał Faryna.